Lastekodule kingituseks

Lastekodule10. detsembril oli tore päev Haapsalu hoolekandekeskuse puudega lastel – kõik lapsed said kingituseks 3D värvilehtede komplektid. Idee teha kingitus just Haapsalu erivajadustega lastele tuli Värvikeskuse disainerilt Eve-Lii Sandrelt. Koostöös Värvikeskusega, kust pärinevad ka 3D värvid, millega värvilehtedele jooni veetakse, see tore mõte teoks saigi.

Idee hakkas hargnema juba suvel, kui Värvikeskuse ja Universaalse Disaini vahel tekkis koostöö 3D lineritega seoses. Sügiseks oli asi otsustatud, värvilehed trükikojast tellitud ning läksid Tallinna Töökeskusesse Juks vaimupuudega inimeste kätte koos 3D värvituubidega. Nemad on ka osalised, et 3D värvilehed lasteni jõudsid. Nimelt iga värvileht on käsitsi puudega inimese poolt valmistatud. Loomulikult saavad nad oma töö eest ka väikest tasu. Kuid töö on ju loomilinguline ja tore ning nad teevad seda heameelega.

Novembris said värvilehed valmis. Seejärel pakendati need kaunitesse värvilistesse ümbristesse, seoti kümne kaupa pakkidesse ning pael ümber ka veel. Kingitus oli valmis. Jäi üle veel ainult need Haapsallu viia. Kuna detsember teatavasti on väga tihe kuu oma ürituste poolest, siis kahjuks ei saanud Eve-Lii ise Haapsallu kaasa sõita. Läksin üksinda kingitust viima. Sellest kujunes väga tore kohtumine. Haapsalu Hoolekandekeskuse juhataja Peeter Alekand näitas kogu Hoolekande keskust, kus lapsed elavad ja õpivad. Kohal oli ka ajakirjanik Kaire Reiljan, kes kirjutas sellest loo Lääne Elu ajalehte “Lastekodu sai kingiks värvimislehed“.