Kingituste päev Kadaka Põhikoolis

Pildil on Hiie Härm värvilehti kooli aulas üle andmas

Reedel, 9. oktoobril oli Tallinnas Kadaka Põhikoolis kingituste päev. Lions klubi abiga said erivajadustega lapsed kingituseks 70 pakki 3D värvilehti.

Tallinnas asuvas Kadaka Põhikoolis õpivad erivajadustega lapsed nii Tallinnast kui Harjumaalt. Õppekeeleks on vene keel. Koolis on kolm õppekava – lihtsustatud õpe, toimetuleku õpe ja hooldusõpe. Iga õppesuuna jaoks on koolil terve korrus. Koolimaja on paar aastat tagasi renoveeritud, suur ja avar ning heade võimalustega.

 

Õppevahend erivajadustega lastele

3D värvilehed on spetsiaalne õppevahend erivajadustega lastele. Paberi pinnast kõrgemad piirjooned aitavad lastel paremini arusaada pildil olevast. Samuti on neid värvilehti kergem kasutada lastel, kellel on raskendatud käe liikumise kordinatsioon.
Neid värvilehti saab kasutada kolm korda – algul pliiatsiga seejärel värvidega sama lehte värvides ning lõpuks saab piirjoonte sisse voolida plastiliini. Pilte on nii suurepinnalisi kui detailseid, nii et töölehti saab kasutada vastavalt iga lapse võimetele.

Lions Clubi abiga

Juba teist korda pani Tallinnas Lions Club õla alla 3D värvilehtede kinkimisele erivajadustega laste koolile. Kevadel oli selleks Käo Põhikool, nüüd siis Kadaka kool.

Lions Club toetab neid projekte, kus abi on hädavajalik. Nii on juba aastaid toetatud Maarja küla, suur roll oli neil ka Tallinnas asuvad pimedate ja kurtide kooli – Heleni Kooli – uue õppehoone valmimisel.

Heategevusprojekt “Lapsed eelkõige”

Miljonid lapsed üle maailma kogevad oma eluteel vaesust, hüljatust, harimatust, alatoitumist, halba kohtlemist, hooletusse jätmist ja kaitsetust. Vajadus parema tervishoiu ja hariduse järele on püsiv ja üleüldine. Seda ka Eestis.
Üha enam ja enam kohtavad lionid hättasattunud, kuid ometi neile lootusrikkalt silma vaatavaid lapsi. Lionid näitavad hoolivust ja kaastunnet, tuues lapsed oma heategevuses esikohale!

Me aitame toidu ja riietega vaesuses elavaid lapsi, korraldame haigetele lastele meelelahutuslikke üritusi, organiseerime erivajadustega lastele laagreid, õpetame lapsi lugema ja tegeleme lugematute teiste projektidega.

Eesti laste heaks

Käesoleval aastal on Eestis mitmete iga-aastaste heategevusürituste kõrval korraldatud näiteks ka heategevusõhtu ATH (aktiivsus ja tähelepanuhäiretega) laste vanemate tugirühma toetuseks; toetatud täisikka jõudnud ja asenduskodust lahkuvaid lapsi; Kohtla-Nõmme Lastekodu juures ümbruse hubasemaks muutmist; Heleni Kooli pimedaid muusikuid;  Tartu Kristliku Noortekodu kasvandike elu ja õpinguid; korraldatud toredaid üritusi üle Eesti 1. septembril koolilastele, võtnud ette heategevusretke “1000 säravat silma” suurperede toetuseks jne.

Aitäh teile, Lionsid!

Eestis on mitmeid piirkondlikkue Lions klubisid. Kui ka sina soovid saada üheks neist, siis saada avaldus siit http://www.lions.ee/?id=1444